DARIUSZ URBAŃSKI namalował dla naszej Fundacji obraz MAMA ANIOŁ, wyrażający anielską miłość matki do dziecka.  Czuły uścisk matczynych dłoni, tulących do piersi swoje dziecko pokazuje nam, jak głębokie jest to uczucie. Ten wyjątkowy prezent ofiarowany został przez Twórcę z okazji Świąt Bożego Narodzenia Anno Domini 2016.

Dariusz Urbański jest osobą niepełnosprawną od wielu lat. Choroba przeszkodziła mu w realizacji najważniejszych planów życiowych.

Nie przeszkodziła jednak w spełnieniu marzeń, które kiełkowały w nim od dzieciństwa, związanych z rysowaniem i malowaniem.

Pierwsze prace rysowane ołówkiem i węglem miały charakter twórczości amatorskiej. Pasjonat, który nie miał warsztatu malarskiego, ale posiadał duszę pełną pomysłów, tworzył. Jego prace podziwiali najbliżsi; rysunki, grafiki i obrazy lądowały w szufladzie na wiele lat.

Darek uczy się cały czas warsztatu malarskiego. Miał to szczęście, że jego talent został zauważony  przez profesjonalnego malarza, który otworzył przed nim drzwi do swojej galerii. Dzięki tej znajomości  Darek potrafi  korzystać z farb akwarelowych, pasteli, doskonali warsztat graficzny. Grafika jest jego ulubioną techniką i trzeba przyznać, że prace kreślone piórkiem, są coraz bardziej profesjonalne. Ulice Łodzi, pióra Darka Urbańskiego tętnią życiem, rysunek Pałacu Poznańskiego może autentycznie zachwycić.  Darek płacze ze szczęścia, gdy ktoś  mówi, że jego obrazy, rysunki są piękne
i wyraziste. Marzy, aby móc sprzedawać swoje prace, by malarstwo stało się źródłem utrzymania.        

Zapraszamy do obejrzenia prac Dariusza Urbańskiego zamieszczonych na naszej stronie.
Istnieje możliwość telefonicznego kontaktu z malarzem pod numerem: 517 825 350 i  zamówienia  u  niego  pracy  plastycznej.